Eerder deze week wees ik op
Marketingfacts al naar het jaarlijkse
IAB MIXX-congres waar Neal Mohan en Barry Salzman van Google de toekomst schetsten van display advertising:
Display 2015: Smart and Sexy (video). Belangrijke ontwikkelingen volgens Google zijn de veranderingen in afrekenmodellen zoals de
cost-per-view (CPV),
target advertising en het toenemende gebruik van
real-time bidding (RBT).
Vandaag heb ik eens een rondje gemaakt langs de (internationale) websites met de best practices op gebied van interactive advertising zoals
SpinAwards,
Creative Showcase,
London International Awards,
One Show Interactive,
WebAwards,
The Webby Awards,
Ads of the World en
Cannes Lions Archive (betaald).
Een selectie van de best practices heb ik in de volgende
presentatie weergegeven:
Wat opvalt is dat de meeste prijswinnende interactieve campagnes van dit moment sterk gebruik maken van video en/of rich media waarbij bereik voor belangrijk deel wordt gegenereerd door inzet van sociale media. Gebruikers kunnen vaak zelf aan de slag met de content en de campagnes zijn zodanig opgezet dat content op eenvoudige manier kan worden gedeeld met anderen. De toekomst van interactive advertising ligt mijn inziens dan ook vooral video en social media. Video voor het overbrengen van de boodschap en social media voor de verspreiding waarbij de combinatie vooral ook moet zorgen voor de beleving.
1 reactie
Interessante aanvulling op bovenstaande is:
How Facebook Can Become Bigger In Five Years Than Google Is Today
Ook interessant is om nog eens terug te kijken naar een presentatie die ik enkele jaren geleden gaf over uitgeven in crisistijd en dan met name de richting die Google op dat moment bepaalde.