Wat zijn de succesfactoren van een corporate blog?

Marco Derksen - zaterdag 04 november 2006, 14.46 uur

We hebben het op Marketingfacts de afgelopen maanden vaak over corporate blogs (of weblogs). Met name de vraag waarom er zo weinig corporate blogs in Nederland zijn te vinden is een vraag die velen bezig houdt. We zijn inmiddels bezig om een overzicht te maken van corporate blogs in Nederland en zullen daar ook in de komende tijd verder onderzoek naar doen (zie bijvoorbeeld onderzoek Rhea de Bies).

In de VS is het aantal corporate blogs inmiddels significant en verschijnen met enige regelmaat onderzoeksrapporten naar het gebruik en de impact van corporate blogs. Zo hebben dit voorjaar Professor Walter Carl (Northeastern University) en John Cass (Backbone Media Inc.) een uitgebreide studie gedaan naar de kritische succesfactoren van corporate blogs. Het onderzoeksrapport, dat mede is gebaseerd op interviews met bedrijven zoals Adobe, BzzAgent, Microsoft en Stonyfield Farms, biedt bedrijven een goed inzicht in de do’s en don’ts van corporate blogging. De belangrijkste succesfactoren volgens het onderzoek:

In het onderzoek is ook gekeken naar de opzet van de weblogs en welke bijdrage dit heeft op het succes. De belangrijkste factoren in deze fase zijn: 

Het volledige onderzoeksrapport is online beschikbaar via scoutblogging.com. Leden van marketingfacts kunnen het onderzoeksrapport ook als pdf-bestand downloaden.



Marco Derksen - woensdag 14 maart 2007, 08.29 uur

Uitstekend leesvoer voor mijn interview voor Emerce straks, over corporate blogging. Dank dus Marco!