Jeff Jarvis over de toekomst van media
Marco Derksen - woensdag 24 september 2008, 18.38 uur
Een tijd geleden wees Anton van Elburg me via RethinkingMedia op een korte maar interessante video van Jeff Jarvis op Big Think.
Jarvis, prominente blogger op BuzzMachine en columnist van The Guardian, zegt dat media zich niet moeten richten op het eigendom van content, maar op het organiseren van content. Op die manier is onder andere Google groot geworden.
Naast zijn visie op de volgende generatie mediabedrijven, moet je zeker ook eens luisteren naar zijn mening over transparantie vs objectiviteit en effect van internet op print.
Jeff Jarvis on Transparency versus Objectivity:
Re: Is the Internet killing the newspaper?:


Aardig is ook zeker de vervolgposting van Anton van Elburg over de uitgever als curator:
(...)Mediabedrijven zitten met een dilemma. Hun lezers en kijkers gaan steeds meer tijd online besteden maar de mogelijkheden om net zo veel geld online te verdienen als vroeger in print en op tv zijn veel minder. Er wordt minder online besteed en bovendien moet de koek tussen veel meer partijen verdeeld worden.
De enige oplossing om serieus geld te verdienen is (vooralsnog) om de kosten zoveel mogelijk te beperken. En de posten waarop dan gesnoeid kan worden zijn redactie en marketing. Maar ja, zonder product geen business, dus dat houdt ergens op.
Wat je nu ziet ontstaan zijn modellen waarbij het mediabedrijf eigen content en content van andere mediabedrijven, bloggers, users en ook adverteerders gaat selecteren, mixen, bundelen en weer verspreiden.
De redactie is als het ware een soort organisator (‘curator’) die de kwaliteit moet bewaken. Die kwaliteitsbewaking is een toegevoegde waarde omdat adverteerders niet zomaar bij elke willekeurige verzameling user generated content willen staan. Voor de lezers is het een toegevoegde waarde omdat het tijd bespaart: ze weten dat merk X of Y hen al werk uit handen heeft genomen bij de selectie. De toegevoegde waarde van een mediabedrijf voor contentparters kan sales, traffic of branding zijn. (...)